Diferenca e votave mes Glauk Konjufcës dhe Vjosa Osmanit

Aktuale

Diferenca e votave mes Glauk Konjufcës dhe Vjosa Osmanit

Më: 4 mars 2021 Në ora: 11:05
Vjosa Osmani dhe Glauk Konjufca

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, edhe në këto zgjedhje ka dalë njëri nga më të votuarit në listën zgjedhore.

Konjufca është i dyti më i votuari në listën e LVV-së, pas Vjosa Osmanit. Ai i ka marrë 200 mijë e 641 vota.

Osmani, e cila është e vetmja që ndodhet para Konjufcës, ka marrë 300 mijë e 788 vota.

Në pesëshen e parë të më të votuarve të LVV-së hyjnë edhe Arben Vitia, Donika Gërvalla, Vasfije Krasniqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat