8880 raste aktive me COVID në Kosovë

Aktuale

8880 raste aktive me COVID në Kosovë

Më: 6 mars 2021 Në ora: 07:55
Ilustrim

Numri në rritje i rasteve ditore me COVID-19 ka bërë që të kemi edhe rritje të numri të rasteve aktive nga dita në ditë. Aktualisht numri i rasteve aktive në vendin tonë është 8880.

Numri total i rasteve pozitive është 71.908 raste nga 322.530 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.634 raste të vdekjes.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 61.394 raste.

Kosova vazhdon të jetë vendi i vetëm në Ballkan pa asnjë dozë vaksine, ndërsa autoritetet vazhdojnë të bëjnë premtime se ato do të vijnë së shpejti. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat