Top 5 kandidatët më të votuar të Nismës

Aktuale

Top 5 kandidatët më të votuar të Nismës

Më: 6 mars 2021 Në ora: 15:00
Fatmir Limaj

KQZ gjatë kësaj jave publikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjet e 14 shkurtit.

Sipas rezultateve, Nisma Socialdemokrate nuk e ka kaluar pragun dhe nuk do të jetë pjesë e legjislaturës së re të Kuvendit të Kosovës.

Kandidati më i votuar i Nismës në zgjedhjet e 14 shkurtit ishte Fatmir Limaj me 17703 vota.

Pas tij vijnë: Arbëreshë Krasniqi 4194 vota, Albulena Balaj Halimaj 3995 vota, Enver Hoti 3466 vota, dhe top 5shen e përmbyllë Bilall Sherifi 2866 vota.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat