MSH-ja tregon numrin e pacientëvë të shtrirë në QKUK dhe spitalet e përgjithshme

Aktuale

MSH-ja tregon numrin e pacientëvë të shtrirë në QKUK dhe spitalet e përgjithshme

Më: 6 mars 2021 Në ora: 18:11
Foto ilustrim

Që nga fillimi i pandemisë e deri më sot në vendin tonë janë konfirmuar gjithsej 72 mijë e 500 e me koronavirus, prej tyre 61 mijë e 685 janë shëruar.

Po ashtu ka edhe prej atyre që nuk kanë arritur ta fitojnë betejën me koronavirusin.

Deri më sot numri i të vdekurve nga COVID-19 në Kosovë ka shkuar në 1 mijë e 640.

Në QKUK dhe spitalet e përgjithshme janë duke u trajtuar 576 pacientë, prej tyre 9 janë në respiratorë, 24 janë në CPAP dhe 413 me oksigjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat