PZAP refuzon ankesën e kandidatit Jetlir Zyberaj

Aktuale

PZAP refuzon ankesën e kandidatit Jetlir Zyberaj

Më: 8 mars 2021 Në ora: 10:41
Jetlir Zyberaj

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka refuzuar ankesën e kandidatit për deputet nga AKR-ja, Jetlir Zyberaj që ka konkurruar në listën e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Zyberaj dje ishte ankuar edhe përmes rrjetin social facebook.

Ky është vendimi i PZAP:

Refuzohet i pabazuar apeli Amr 766/2021 I datës 05.03.2021 i ushtruar nga Jetlir Zyberaj, kandidat për deputet nfga suvjekti politik Lidhja Demokratike e Kosovës, i paraqitur kundër vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve(KQZ), nr, 860/2021 të datës 04.03.2021 me të cilën ka kërkuar rinumërim të votave në vendvotimet 2007A/05R, 0604C/05D, 0401D/01D.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat