Edhe Hoxhaj i reagon Vuçiqit

Aktuale

Edhe Hoxhaj i reagon Vuçiqit

Më: 19 mars 2021 Në ora: 00:11
Enver Hoxhaj

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar pas postimit të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Instagram.

Vuçiq postoi një fotografi me hartën e Kosovës, të cilën e bëri pjesë të Serbisë.

Hoxhaj përmes një postimi në Twitter tha se Serbia po propagandon po nxitë urrejtje kundër fqinjëve.

“Serbia nën @avucic sundimin autokratik është në një gjendje hipnoze ku propaganda & urrejtja nxiten kundër fqinjëve. # Kosova si një shtet i pavarur dhe sovran është muri i vlerave euro-arlantike kundër mentalitetit të moshës së mesme”, ka shkruar Hoxhaj.

Fotografia të cilën Vuçiq e postoi në Instagram ka marrë shumë raportime nga kosovarët, pasi u janë ndjerë të ofenduar nga ky postim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat