Dritan Abazoviqi i shkruan letër Albin Kurtit

Aktuale

Dritan Abazoviqi i shkruan letër Albin Kurtit

Më: 27 mars 2021 Në ora: 15:19
Dritan Abazoviq

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, i ka dërguar një letër urimi kryeministrit Albin Kurtit.

Letra është publikuar nga Zyra e Kryeministrit. Në urim, Abazoviqi ka thënë se e ka besimin e plotë që përvoja personale dhe politike e Kurtit do të kontribuojë në zhvillimin dhe prosperitin e mëtejshëm të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj.

Ai ka theksuar edhe rëndësinë e bashkëpunimit në mes dy vendeve, që do të sjellë përfitime për qytetarët e Malit të Zi dhe të Kosovës.

Më poshtë gjeni letrën e plotë:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat