Rron Gjinovci i sfidon dy ministrat e Albin Kurtit

Aktuale

Rron Gjinovci i sfidon dy ministrat e Albin Kurtit

Më: 28 mars 2021 Në ora: 14:23
Rron Gjinovci

Aktivisti Rron Gjinovci ka sfiduar dy ministrat e Qeverisë Kurti me urën historike të Vushtrrisë.

Gjinovci ka postuar fotografi nga ura e periudhës romake në Vushtrri, ku shihet që në fakt është e uzurpuar.

Ai ka thënë kjo është një sfidë konkrete për ministrin e Kulturës, Hajrullah Çekun dhe atij të Planifikimit Hapësinorë, Liburn Aliu.

"Qe një sfidë konkrete për Ministrin e Kulturës Hajrulla Çeku dhe Ministrin e Planifikimit Hapësinor Liburn Aliu. Ura e periudhës romake e uzurpurme midis Vushtrris(ë)", ka shkruar ai.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat