Zoran Zaev i shkruan Albin Kurtit, publikohet letra

Aktuale

Zoran Zaev i shkruan Albin Kurtit, publikohet letra

Më: 31 mars 2021 Në ora: 09:29
Zoran Zaev dhe Albin Kurti

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i ka dërguar një letër urimi kryeministrit Albin Kurti.

Në letrën e publikuar nga Zyra e Kryeministrit, Zaev ka shprehur dëshirën për një takim sa më të shpejtë me Kurtin.

“Është kënaqësia ime e veçantë të shpreh urimet e mia të sinqerta për rizgjedhjen tuaj kryetar i Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe t’ju uroj suksese në kryerjen e këtij funksioni të përgjegjshëm”, thuhet në letër urim.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat