​Sherifi vazhdon me kritika për Albin Kurtin

Aktuale

​Sherifi vazhdon me kritika për Albin Kurtin

Më: 5 prill 2021 Në ora: 20:49
Bilall Sherifi

Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi duke komentuar mungesën e vaksinave anti-covid, dhe arsyetimin e kryeministrit Albin Kurti, ka thënë se qytetarët e Kosovës presin nga “Qeveria e Referendumit” të realizojë premtimet e dhëna.

Sherifi ka shkruar në Facebook se gjatë tërë kohës sa ishte në opozitë, Albin Kurti nuk u ndal së kritikuari “Qeverinë Hoti”, të cilën me përbuzje e quante “Qeveri Koti”, për paaftësitë e saj që të siguronte vaksina kundër virusit COVID-19.

“Pas ardhjes në pushtet, në deklaratën e parë lidhur me këtë çështje, Albin Kurti fajëson realitetin ndërkombëtar për vështirësitë që i dalin Kosovës për të siguruar vaksinat dhe përmend faktin se dy fuqi të mëdha botërore ende nuk e kanë njohur Kosovën. Të gjithë e dimë se i njëjti realitet politik ndërkombëtar ishte edhe në kohën kur kishim në pushtet “Qeverinë Hoti”. Këtë gjë e dinte edhe Albin Kurti! Por atëherë, nga pozita e opozitës, Albin Kurtit nuk i interesonte e vërteta! Përkundrazi, lehej në heshtje ose shtrembërohej. Tani qytetarët e Kosovës presin nga “Qeveria e Referendumit” të realizojë premtimet e dhëna, e jo të bëhet, siç e kishte zakon ta quaj këtë mënyrë veprimi vet Albin Kurti, “Qeveri që ja fut Kot së Koti”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat