“Shpërthen revolta e banorëve të Lagunës Blu kundër Baton Stanishiqit”

Aktuale

“Shpërthen revolta e banorëve të Lagunës Blu kundër Baton Stanishiqit”

Nga: D.RR Më: 11 prill 2021 Në ora: 18:34
Baton Haxhiu

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, në një postim në Facebook ka thënë se ka shpërthyer revolta e banorëve të Lagunës Blu kundër Baton Haxhiut, të cilit i referohet Baton Stanishiqi.

Sipas një mesazhi të marrë nga një qytetar, Berisha thotë se ai ka sjellë nga Beogradi listën e deputetëve të PS.

Berisha ka publikuar edhe mesazhin e gjatë të qytetarit.

Postimi i plotë:

Shperthen revolta e banoreve te Lagunes Blu kunder Baton Stanishiqit!

Akuza te renda nga banoret e Laguna Blue per Baton Stanishiqin.

Ai ka sjelle nga Beogradi listen e deputeteve te PS

-Ai po ben baterdine me mbeshtetjen e Edvin Hajdutit ne prona publike

Ai po shkaterron edhe perlen e ndertimeve turistike Laguna Blue!

-Banoret e Laguna Blue po pregatitin peticion per presidentin e republikes per heqjen e shtetesise shqiptare

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje doktor,

Skifteret e pushtetit vrapojne te mbyllin punet para zgjedhjeve!

Mos valle i tremben humbjes ne zgjedhje? Te paret qe arratisen para se te mbytet anija jane minjte. Veç abuzimit qe eshte ne natyren e ketij pushteti, kjo tregon qarte edhe panikun ku ndodhen. Mjafton te lexoni komentet e banoreve te “Laguna Blue”, per te kuptuar paligjshmerine e veprimeve te Butonit apo Baton Stanishiqit si çe quajne tani gjersisht ate ne popull.

Te lutem anonim se keta te shkaterrojne.

(shikoni denoncimin e banoreve)

-Pas listes se deputetve te PS qe e solli nga Beogradi kalimit cdo jave nga nje studio ne nje tjeter per me tezat e padronit te tij tani Butoni eshte perqendruar ne investimin e tij te fundit i ne Lagunen Blu.

-Paska guxim per tu lavderuar...shume me te larte se morali i tij

-E ka mbaruar pishinen e ka zsptuar gjithe qoshen

-Po gjelberon..

-I humbi vlerat ky fshat qe ka qene aq i bukur. Here pas here veme re shkaterrim te tij.

-Po bordi me shefin ku jane?

Jasharit sa here i ankohen banoret ngrene koken dhe shikon qiellin per te thene se keto behen me urdher nga maja

-Te shpresojme qe te pakten te kompesoje me gjelberim e me peme pjesen tjeter.

-Batoni niset nga origjina si kosovar qe jua ka lene Qeretin Mreti Zog ne administrim

-Hahahah

-Jo Neta , vlerat e fshatit aty jane, por komuniteti nuk duhet te qendroje indiferent ndaj ketij zullumqari qe po na shkatrron fshatin,duhet te mbledhim firmat dhe te kerkojme presidentit ti heq shtetesine shqiptare.

-shume e drejte.Se kuptoj une dua te pres nje peme se po me prish catine dhe sme lejohet.... duhet te marr leje ne shtet te besh nje vile u lejuaka ne fshat pa leje?!

-Na falni po ky Batoni cfar pune ben

Ne fakt ai bene ate qe i ka thene Berisha.

-Esht ai qe na ben moral se cfar esht me e mira per kete vend, por ne kete rast po shohim se cfar esht me e mira per Batonin dhe shefat e tij ne Beograd dhe jo per ne si banore apo si popull.

-E kuptova po e ka te trashguar kete profesjon opo e ka fituar vet

-Ja dhe pak e del Rama e thote: ‘’ E ka privatizu si te tjeret dhe e ka me ligj....’’!!! Apo harruat ju rastin me pare. Mos folni shume se e shtyn me tej ai dhe ti biem nga Krasniqi per te dale ne det ne. Apo harruat dhe kete???

-Edhe nji Exsit poll dhe iken edhe pishina.

-

• Është privatizim i paligjshëm i pronës publike

• Privatizimi u bë falë afërsisë me pushtetin e vendit

• Prejardhja kosovare nuk qe ndonjë ndihmesë: në Kosovë ka pasur hajni të mëdha, por nuk ka ndodhur vjedhje e këtillë publike me shkelje të papresendecë ligjore

• Ngjarja e këtillë në prag të zgjedhjeve është mesazh i dyfishtë: se mund të bëhet çdo gjë nga ky pushtet apo se është më mirë të shfytëzohet çfarëdo që mund të kapet para zgjedhjeve

-E dinim per qytetar .....sa keq ( bashkepuntor ne grabitje nga sot ) Turp

-Ps Jashar (administratori i fshatit turistik) mos na njofto ato qe ben zoti .....na njofto ato qe ben robi ....

-Eshte per te ardhur keq madje shume keq. Dhe per me keq akoma skane lene rruge. Jo vetem uzurpim por edhe pa skrupuj.

-Ne kushte te nje shteti ligjor keto pune si kjo qe na ka ndodhur neve denoncohet ne organet relevante ligjore dhe thirren mediumet qe te filmohet e gjithe situata

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat