Kërkohet që të ketë ligj të veçantë që mbron emrin e Adem Jasharit dhe Skenderbeut

Aktuale

Kërkohet që të ketë ligj të veçantë që mbron emrin e Adem Jasharit dhe Skenderbeut

Nga: D.RR Më: 14 prill 2021 Në ora: 19:59
Skenderbeu dhe Adem Jashari

Pas disa deklaratave kohëve të fundit, ku është lakuar emri i komandantit Adem Jashari, Ehat Miftaraj nga KDI ka thënë se duhet të ketë ligj të veçantë që mbron emrin Adem Jashari dhe Gjergj Kastrioti Skenderbeu.

Ai ka thënë se emrat e tyre nuk meritojnë të keqpërdoren nga profiterë për kauza false.

Postimi i tij i plotë:

Ligj të veçantë që mbron emrin Adem Jashari dhe Gjergj Kastrioti Skenderbeu.

Se meriton Adem Jashari dhe Skenderbeu me iu keqpërdor emri prej çdo profiteri për kauza falls.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat