“AAK-ja do të bie sikurse Nisma dhe PSD-ja”

Aktuale

“AAK-ja do të bie sikurse Nisma dhe PSD-ja”

Nga: N.Sh Më: 15 prill 2021 Në ora: 16:43
Ramush Haradinaj

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj po pretendon që t’i mbërrij 50% sikur Vetëvendosje.

Kështu ka thënë Haradinaj në një emision televiziv, ku shtoi se kjo mund të ndodh së shpejti.

Mirëpo, prof. Dr. Binak Maxharraj e thotë të kundërtën.

Sipas tij, AAK-ja do të bie sikurse Nisma dhe PDK-ja.

Postimi i plotë:

Opa, Ramushi po thotë: do ti mbërrijmë 50% si Vetëvendosje.

Por këtu është një dallim esencial sepse:

Ramushi kurrë nuk mund të bëhet albin e as LVV nuk mund të bëhet AAK.

Por këtë e arrin kur të bën shelnja rrush.

Më para në zgjedhjet e ardhshme AAK do të zbres poshtë për me i bërë shoqëri Nismës se fatmirë Limajt por edhe PSD të Dardan Molliqaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat