​Osmani: Kosova synon anëtarësimin në OSBE

Aktuale

​Osmani: Kosova synon anëtarësimin në OSBE

Më: 16 prill 2021 Në ora: 18:00
Foto nga takimi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, priti sot në takim shefin e Misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), në Kosovë, Michael Davenport.

Presidentja Osmani e uroi Davenport për fillimin e detyrës së re në Republikën e Kosovës, duke i dëshiruar sukses në punë.

Presidentja Osmani theksoi rolin e rëndësishëm të OSBE-së, duke potencuar se Republika e Kosovës synon anëtarësimin në këtë organizatë.

Ndërkaq Davenport uroi Presidenten për zgjedhjen e saj në krye të shtetit me ç’rast shprehu gatishmërinë e tij dhe të OSBE-së për të bashkëpunuar në të gjitha fushat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat