Në maj, takimi i parë Kurti-Vuçiq në Bruksel

Aktuale

Në maj, takimi i parë Kurti-Vuçiq në Bruksel

Më: 21 prill 2021 Në ora: 16:30
Vuçiq dhe Albin Kurti

Kreu i ekzekutivit, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet të takohen muajin tjetër në kuadër të rifillimit të dialogut mes dy vendeve.

Lajmin e ka bërë të ditur Xheraqin Tuhina, përmes një postimi në Twitter, e cila është korrespodente nga Brukseli.

“Presidenti Vuçiq dhe Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të vizitojnë ndaras Brukselin javën e ardhshme për të folur me zyrtarët më të lartë të BE-së. Ata do të kthehen në kryeqytetin evropian shumë shpejt, përderisa takimi i parë mes tyre në kontekstin e dialogut do të organizohet në maj”, shkroi ajo.

Ndryshe, kryeministri Albin Kurti javën e ardhshme do të udhëtojë për një vizitë zyrtare në Bruksel.

Nga Qeveria e Kosovës kanë konfirmuar se Kurti do të takohet me përfaqësues të institucioneve të Bashkimit Evropian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat