Murati: Qeveria Kurti nuk parashikon bashkimin e Doganës dhe ATK-së

Aktuale

Murati: Qeveria Kurti nuk parashikon bashkimin e Doganës dhe ATK-së

Më: 21 prill 2021 Në ora: 18:05
Hekuran Murati

ATK-ja dhe Dogana e Kosovës, njëherësh dy institucionet më kontributdhënëse në buxhetin e shtetit është përfolur se nga qeveria e porsaformuar po synohet të bashkohen në një institucion të vetëm.

Ndërkohë për këtë çështje është pyetur ministrin e Financave Hekuran Murati, se a qëndrojnë pretendimet për një bashkim të tillë. Ai e ka hedhur poshtë një gjë të tillë.

“Qeveria Kurti nuk parashikon bashkimin e Doganës dhe ATK-së në një agjenci”, ka thënë Murati në konferencën për media menjëherë pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës.

Në mbledhjen e Qeverisë pos tjerash është zgjedhur bordi  Telekomit të Kosovës dhe janë ndarë 11 milionë euro për bizneset, policinë dhe mjekët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat