Edhe Shpejtim Bulliqi voton në Shqipëri

Aktuale

Edhe Shpejtim Bulliqi voton në Shqipëri

Më: 25 prill 2021 Në ora: 16:04
Shpëjtim Bulliqi

Edhe kryetari i komunës së Podujevës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpëjtim Bulliqi ka votuar në Shqipëri.

Këtë e ka bërë të ditur vet Bulliqi nëpërmjet një postimi në Facebook’un e tij.

“Unë, sapo votova për një Shqipëri krejt tjetër. Uroj që ky proces të shkojë mbarë e mirë, ftoj të gjithë qytetarët me pasaportë shqiptare ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre qytetare për të votuar!”, shkruan Bulliqi,

Para Bulliqit, edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ministri i Infrastruktures, Liburn Aliu, kreu i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci dhe kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli kanë votuar në Shqipëri.

Kjo iu mundësohet pasi të njëjtit kanë pasaporta shqiptare. Votën në Shqipëri pavarësisht se ka pasaportë shqiptare e ka refuzuar kryetarja e KQZ-së në Kosovë, Valdete Daka pasi ajo ka konsideruar se duhet të votojnë vetëm ata që kontribuojnë në Shqiperi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat