Ky është vendi ku u sulmuan atletët e Kosovës

Aktuale

Ky është vendi ku u sulmuan atletët e Kosovës

Më: 9 maj 2021 Në ora: 12:13
Pamje nga vendi i ngjarjes

Gjatë ditës së sotshme atletë të Kosovës të grupit “Kosovo Moutain Club” u sulmuan me armë zjarri nga disa persona të panjohur.

Sipas Policisë në veri sulmi ka ndodhur në mes të Leposaviqit, në drejtim Malit të Rogoznës, afër qytetit të Novi Pazarit.

Personat që kanë bërë sulmin dyshohet që janë të nacionalitetit serb, por ende nuk ka asgjë të konfirmuar.

Ata ishin të veshur me rroba të ushtrisë dhe të pajisur me armë të llojit kallash.

Pjesë e grupit të atletëve ishte ish-deputetja, Donika Kadaj-Bujupi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat