Pas kërcënimit, ky është veprimi i fundit i Prindon Sadriut

Aktuale

Pas kërcënimit, ky është veprimi i fundit i Prindon Sadriut

Më: 10 qershor 2021 Në ora: 09:18
Prindon Sadriu dhe Vjosa Osmani

Prindon Sadriu, burri i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu gjatë kohës sa ka qenë duke punuar në Ambasadën e Kosovës në Shkup është kanosur nga një zyrtar i ambasadës, i cili me dekret të presidentes është shkarkuar nga detyra.

Bëhet e ditur se pas kthimit në Prishtinë, Sadriu rastin e ka paraqitur në Policinë e Kosovës.

Në bazë të deklaratave, prokurori i rastit këtë rast e ka kualifikuar si “kanosje”.

Ndryshe, Sadriu udhëheq me Ambasadën e Kosovës në Shkup pas shkarkimit të ambasadorit Gjergj Dedaj, i cili fillimisht kishte thënë se nuk do ta pranojë këtë vendim,.

Më vonë i njëjti tha se është institucionalist dhe do ta respektojë vendimin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat