Detaji në fotografinë e Osmanit krah Erdoganit në SEECP

Aktuale

Detaji në fotografinë e Osmanit krah Erdoganit në SEECP

Më: 17 qershor 2021 Në ora: 21:26
Erdogan dhe Osmani

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani sot mori pjesë në samitin vjetor të Procesit të Bashkëpunimit në Evropën Juglindore (SEECP). 

Ajo është pritur nga presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan.

Ajo që bie në sy është se në fotografinë e përbashkët të liderëve të Evropës Juglindore, Osmani gjendet në reshtin e parë, përkrah Erdoganit.

Image

Në fjalimin e saj para përfaqësuesve të vendeve anëtare të këtij forumi, Presidentja Osmani foli mbi sfidat e rajonit, procesin e integrimit në BE, si dhe mbi mundësitë e bashkëpunimit rajonal.

Në mënyrë të veçantë ajo foli për rolin që Republika e Kosovës po luan në krijimin dhe ruajtjen e paqes dhe të stabilitetit në rajon.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat