Emërohet u.d i Drejtorit të Klinikës Infektive

Aktuale

Emërohet u.d i Drejtorit të Klinikës Infektive

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 09:49
Foto ilustrim

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka emëruar sot ushtrues detyrë të drejtorit të Klinikës Infektive në Qendrën Klinike dhe Universitarë të Kosovës, infektologun Arben Vishaj.

Emërimi i Vishajt vjen pas dorëheqjes së Izet Sadikut, i cili ishte në këtë pozitë për rreth 3 muaj, që u emëruar ud pas dorëheqjes së Lindita Ajazi-Berisha.

Ai kishte thënë se ka dhënë dorëheqje për arsye personale dhe se në krye të Infektives kishte ardhur për shkak se gjendja me pandeminë ishte e rëndë dhe klinika ishte pa drejtor.

“Kam dhënë dorëheqje tash e tri javë për arsye personale. Unë e kam marrë klinikën në kohën kur ka pas shumë raste me COVID-19 për shkak se ka qenë pa drejtor, tash kam dhënë dorëheqje sepse ka qenë për një periudhë kalimtare”, kishte thënë Sadiku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat