Çfarë i ndodhi Ramës dhe Vuçiç në rrugët e Shkupit

Aktuale

Çfarë i ndodhi Ramës dhe Vuçiç në rrugët e Shkupit

Më: 28 korrik 2021 Në ora: 23:31
Rama, Vuçiç,Zaev

Kreu i qeverisë shqiptare, Edi Rama, ishte sot në një takim me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. 

Gjatë takimit që bëhej në kuadër të Forumit Ekonomik, tre liderët e Ballkanit Perëndimor kanë bërë një shëtitje së bashku në rrugët e Shkupit. Gjatë kësaj ecjeje ndodhej edhe Petre Shilegov, Kryetar i Bashkisë së Shkupit.

Pati momente kur ata u ndërprenë nga qytetarët, kryesisht për të bërë foto.

Nuk kanë munguar dhe përshëndetjet nga lokalet.

Një vajzë e re i thotë në shqip “a mund të bëjmë një selfie” dhe Kryeministri Rama ja kthen paksa me përtesë “Po hajd mo e bëjmë”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat