Ridvan Berisha flet për besimin e tij religjioz

Aktuale

Ridvan Berisha flet për besimin e tij religjioz

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 22:16
Ridvan Berisha

Gazetari Ridvan Berisha ka folur për besimin e tij religjioz.

Berisha tha se është përcaktuar të besojë në një zot që lidhet me judaizmin.

“Jam përcaktuar për besimin në një zot që lidhet me judaizmin”, është shprehur Berisha.

Tutje, ai citoi një thënie të Fan Nolit ku tha se “Gjithçka mundesh me bo, veç një gjë s’mundesh, nëse e bën, e ke vulën e tradhtarit. Ne kemi lind dhe jemi shqiptar”.

“Unë nuk jam njëfarë besimtari i devotshëm, por meqenëse bota e sotme ku jetojmë, karakterizohet në rrënjët e saj, Athina djep i demokracisë, djep i filozofëve… Jerusalemi është kryeqytet i besimeve abrahamike edhe Roma kryeqytet i ligjit”, shtoi Berisha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat