Arianit Koci: Qytetarët e Kosovës që po kalojnë për Serbi, po dënohen, fyhen dhe po merren në pyetje nga policia

Aktuale

Arianit Koci: Qytetarët e Kosovës që po kalojnë për Serbi, po dënohen, fyhen dhe po merren në pyetje nga policia

Nga: N.Sh Më: 16 tetor 2021 Në ora: 09:34
Arianit Koci

Avokati Arianit Koci, thotë se sipas informacioneve të tij, qytetarët e Kosovës që po kalojnë nëpër Serbi, po provokohen, ndalen dhe po dënohen nga Serbia.

Ai shkruan se disa prej tyre edhe po merret në pyetje nga policia serbe.

E krejt kjo po bëhet pas aksionit të fundit të policisë së Kosovës në veri.

Reagimi i Arianit Kocit:

Për propagandë, serbet janë mjeshtër.

Sipas informatave që po i pranoj - e shumë më kanë shkruar, kosovarët këto ditë, kur po kalojnë me vetura nëpër Serbi, po ndalën, po dënohen, po provokohen e fyhen, dhe në disa raste po merren në pyetje nga policia serbe.

Preteks janë kryesisht tabelat dhe aksionet e fundit të policisë tanë në veri, kundër kontrabandës.

Pse nuk po reagojnë mediat, qeveria dhe përfaqësuesit tanë diplomatik në Serbi?

Pse nuk po reagon Borell?

Po BE-ja?

Dobët, shumë dobët!

Shtetasi kosovar nuk po mbrohet nga askush!

Kemi qenë dhe jemi populli më i diskriminuar në Evropë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat