Alarmon ushtaraku shqiptaro-amerikan, zbulon çfarë rekrutimi po ndodh në Rusi kundër Kosovës me dijeninë e Vuçiqit

Aktuale

Alarmon ushtaraku shqiptaro-amerikan, zbulon çfarë rekrutimi po ndodh në Rusi kundër Kosovës me dijeninë e Vuçiqit

Nga: A.ZH Më: 16 tetor 2021 Në ora: 19:51
Pamje nga aksioni i fundit i Policisë së Kosovës në veri

Ushtaraku shqiptaro-amerikan Muharrem Maralusha, ka treguar se çfarë plani po zhvillohet nga Serbia kundër Kosovës.

Ai ka thënë se në Rusi një organizatë ultra nacionaliste serbe, po rekruton vullnetarë, të cilët pastaj do t’i përdor kundër Kosovës, përcjell Bota sot.

Në një postim në Facebook, Maralusha ka thënë se gjithçka po kryhet me dijeninë e presidentit serb Aleksandar Vuçiqit.

Postimi i tij i plotë:

Dveri, një organizatë ultra nacionaliste serbe, është duke bërë një rekrutim në Rusi për vullnetarë për me i dërgua (përdor) kundër Kosovës.

Kjo është duke u bërë me dijeninë dhe aprovimin (bekimin) e plotë të Vuçiqit dhe të Vulinit, në koordinim të gjelatit të Kosovës, gjeneral Dikoviçit, i cili do të shërbejë si koordinator ekzekutiv.

Image
Postimi i Maralushës në Facebook
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat