Ja se si u dukën gratë e politikanëve në votime

Aktuale

Ja se si u dukën gratë e politikanëve në votime

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 09:59
Ramushi me Aniten

Që nga ora shtatë e mëngjesit janë hapur qendrat e votimit për zgjedhjet komunale. Derisa qytetarët kanë nisur të votojnë, drejt qendrave të votimit janë parë edhe politikanë të ndryshëm, kryesisht të shoqëruar nga bashkëshortet e tyre.

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka hedhur votën e tij në qendrën e votimit në shkollën “Ali Sokoli” në Prishtinë, dhe nga aty ka ftuar qytertarët që të dalin në votime. Ai është parë i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Anita Haradinaj.

Ish-ministri i Shëndetësisë dhe kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia ka shfrytëzuar të drejtën e tij për të votuar për kryetar të komunës dhe Kuvend Komunal. I njëjti është shoqëruar nga bashkëshortja e tij.

“I ftoj qytetarët që të dalin sa më masivisht në këto zgjedhje, sepse sa më shumë që dalin aq më i fortë është verdikti i qytetarëve”, është shprehur Vitia ndër të tjera.

Drejt kutive të votimit është drejtuar edhe kandidati për kryetar të Prishtinës nga Partia Demokartike e Kosovës, Uran Ismaili, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij.

Ai ka ftuar të gjithë qytetarët që të dalin në votime për të zgjedhur kryetarin e ri të komunës.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

 

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat