Policia jep detaje për të arrestuarin në Suharekë

Aktuale

Policia jep detaje për të arrestuarin në Suharekë

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 12:25
Foto ilustrim

Një person është arrestuar në komunën e Suharekës për shkak se ka penguar në procesin zgjedhor.

Zëdhënësi i policisë në Prizren, Vesel Gashi, ka jep detaje lidhur me arrestimin e tij.

“Një person ndalohet në Suharekë në kordinim me prokurorin e shtetit për pengim në procesin zgjedhor. Qytetari ka rezizstuar që t’i nënshtrohet procedurave zgjedhore, ka dëmtuar aparatin aparatin e duarve, pastaj me anëtarin e KQZ-së është fjalosur. Me urdhër të Prokurorit I njëjti ndalohet për 48 orë”, ka thënë Gashi.

Veseli bëri të ditur se nuk ka pasur raste të tjera në rajonin e Prizrenit, dhe se gjithcka është duke shkuar sipas planit operativ.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat