EXIT POLL-i nga UBO për Prizrenin: Haskuka e Totaj në balotazh

Aktuale

EXIT POLL-i nga UBO për Prizrenin: Haskuka e Totaj në balotazh

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 19:15
Ilustrim

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale.

Sipas EXIT POLL-it të realizuar nga RTV Dukagjini dhe kompania UBO-Consulting del që në Komunën e Prizrenit do të ketë balotazh

Renditja si më poshtë:

Mytaher Haskuka (LVV)- 38.9%

Shaqir Totaj (PDK)- 29.7%

Anton Quni (LDK)- 18.9%

Zafir Berisha (NISMA)- 5.3%

Lulzim Kabashi (AAK)- 4.2%

Cemailj Smailji (NDS)- 1.7%

Afrim Tejeci (AKR)- 1.0%

Milazim Lushaj (i pavrur)- 0.2%

Rezultatet e Exit Poll kanë dalë nga qytetarët e pyetur për zgjedhjen e tyre politike në ditën e sotme, duke ruajtur anononimitetin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat