Befason Lajçi: Prishtinën e fiton Arbeni, nëse….!

Aktuale

Befason Lajçi: Prishtinën e fiton Arbeni, nëse….!

Nga: A.M Më: 18 tetor 2021 Në ora: 21:31
i Çun Lajçi

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi ka reaguar sërish në lidhje me rezultatet zgjedhore.

Ai në një postim në Facebook u shpreh i bindur se VV do ta fitojë Prishtinën me kandidatin e saj, Arben Vitinë.

“Unë jam edhe optimist edhe i trashë n’ga mendja, e Prishtinën e di se e fiton Arbeni, nëse ia len Përparimi, hahaha!”, deklaroi Lajçi, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

E di se Prishtinën e fitojmë

Shkrova për humbjen e VV-së, por tani po e shoh se ma paska hjekë dikush që e din punën e “hakerit”!

Rrnofshin gishtat se shkruhet prap e s’merret vesh ishte a s’ishte!

Thashë, jam i trashë nga mendja e po m’duket se i humbëm të gjitha komunat, ne që shpresuem se do t’fitojnë “paqurkat” e Mitrovicës e “dudat” e Prizrenit! Sa për Prishtevkën që s’shihet, as që bahej fjalë. Aty i kishim hudrat nën kry!

Nejse, s’u ba nami, veç pasha kuranin patem mendua se llapjanët nuk bajnë be rrejshëm e Podujeva fitohet me t’parën.

Shyqyr që Albini na e leu kryet me kos e na i ftofi trutë pak, kur tha tash e kemi përnjimend e do t’fitojmë, se bash kjen tue na vlua kokat!

Po mbasi nandori po merrte nxeht, ndoshta nxehen antarët e LVV-sje e krojshën e mbushin me arra t’forta e ky Rama s’mundet me i thye!

Unë jam edhe optimist edhe i trashë n’ga mendja, e Prishtinën e di se e fiton Arbeni, nëse ia len Përparimi, hahaha!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat