632 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Aktuale

632 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 07:26
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 632.

MSH bën të ditur se derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156,936, nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 2,973 persona.

Ndryshe, të hënën nga 1.419 testime, vetëm 1 qytetar ka rezultuar pozitiv në COVID-19.

Ndërsa nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat