Ja pse u bënë operacionet policore në veriun e Kosovës sipas Haradinajt

Aktuale

Ja pse u bënë operacionet policore në veriun e Kosovës sipas Haradinajt

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 11:20
Albin Kurti dhe Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se operacionet e Policisë së Kosovës janë bërë qëllimshëm nga Qeveria për ta dorëzuar veriun e Kosovës.

“Operacionet janë bërë qëllimshëm për ta dorëzuar veriun, Kosova sot është më e dobët në rend dhe ligj pas këtyre operacioneve. Pse policia jonë duhet me u mbajt peng nga grupet kriminale, kur dy vjet më herët policisë tonë s’ka guxu askush me i dalë në rrugë”, ka thënë Haradinaj në seancën e Kuvendit.

Ai ka thënë se pas dy operacioneve policore, Kosova ka dalë më e dobët.

“Kemi parë dy operacione, pas këtyre operacioneve ka ndodhur dobësim i shtetit ligjor, besoj që të gjithë ata që janë të fushës mund ta bëjnë këtë vlerësim. Në dy raste, Kosova ka dalë e dobët”, ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat