Ja sa u votuan kandidatët e pavarur në Gjilan

Aktuale

Ja sa u votuan kandidatët e pavarur në Gjilan

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 18:35
Ilustrim

Të dielën në Kosovë u zhvilluan zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Numri i qytetarëve që morën pjesë në këto zgjedhje nuk ishte i lartë.

Në këto zgjedhje dolën për të votuar vetëm 799.958 qytetarëve apo 42.50%

Vetëm në komunën e Gjilanit kanë votuar 43.643 persona nga 101.062 qytetarë me të drejtë vote.

Fitues i këtyre zgjedhjeve doli kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albn Hyseni, shkruan "Bota sot".

Por për shkak të diferencës të vogël të votave, ai do të përballet në balotazh me kandidatin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Hazirin.

Ndërkaq, në këto zgjedhje përveç partive politike, kanë kandidiuar edhe dy kandidatë të pavarur, Gani Haziri dhe Lulzim Bexheti.

Kandidati i pavarur Gani Neziri është votuar nga 247 qytetarë të Gjilanit.

Kurse, kandidati tjetër i pavarur, Lulzim Bexheti është votuar nga 201 gjilanas.

Image
Pjesëmarrja në zgjedhje
Image
Pjesëmarrja në zgjedhje
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat