Ministri Murati jep lajmin e mirë për pensionistët

Aktuale

Ministri Murati jep lajmin e mirë për pensionistët

Nga: N.Sh Më: 22 tetor 2021 Në ora: 16:13
Hekuran Murati

Ministri i Financave, Hekuran Murati thotë se sot është bërë ekzekutimi i pagesës për të gjitha pensionet e rregullta.

Ai përmes një postimi në Facebook, shkruan se, është korrigjuar edhe rasti i pezullimit të pensioneve për disa pensionerë, të cilëve u është kërkuar të paraqiteshin në zyrat rajonale për të marr pensionin e muajit shtator.

Ai tregon se tash të gjithë pensionistëve u është rikthyer statusi i pensionerit aktiv, dhe javën e kaluar kanë pranuar pensionet e muajit shtator.

Ndërsa, sot Murati thotë se kanë pranuar edhe pensionin e muajit tetor.

Postimi i plotë:

Sot është bërë ekzekutimi i pagesës për të gjitha pensionet e rregullta.

Javën që shkoi është korrigjuar edhe rasti i pezullimit të pensioneve për disa pensionerë, të cilëve u ishte kërkuar të paraqiteshin në zyrat rajonale për të marrë pensionin e muajit shtator, përkundër faktit që një gjë e tillë nuk është e nevojshme sipas vendimit në fuqi.

Të gjithëve u është rikthyer statusi i pensionerit aktiv, dhe javën e kaluar kanë pranuar pensionet e muajit shtator, ndërsa sot kanë pranuar edhe pensionin për muajin tetor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat