Kanosi Ramiz Lladrovcin, arrestohet vëllai i Salih Dvoranit

Aktuale

Kanosi Ramiz Lladrovcin, arrestohet vëllai i Salih Dvoranit

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 23:52
Ramiz Lladrovci

Policia e Kosovës këtë të enjte në fshatin Tërstenik të Drenasit ka arrestuar Mehdi Dvoranin, vëllanë e Salih Dvoranit, ky i fundit bartës i listës për asamble komunale, që udhëhiqet nga kundërkandidati i Ramiz Lladrovcit, Driton Ajazi.

Deri tek arrestimi i Mehdi Dvoranit ka ardhur sepse i njëjti dyshohet se ka kërcënuar përmes Facebook-ut kryetarin e kësaj komune, Ramiz Lladrovcin.

Media nga burimet brenda policisë ka mësuar se gjatë bastisjes së shtëpisë së Dvoranit, Policia ka gjetur dhe sekuestruar një revole, disa fishekë dhe një radiolidhje.

Pavarësisht kësaj, gjykata ndaj Mehdi Dvoranit nuk ka caktuar masën e paraburgimit, por veten masën e arrestit shtëpiak.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat