Sot nis numërimi i votave të diasporës

Aktuale

Sot nis numërimi i votave të diasporës

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 07:36
Ilustrim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se dot në ora 11:00 në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve do të fillojë procesi i numërimit të votave nga jashtë Kosovës, të ardhura përmes postës gjatë periudhës 15 shtator – 15 tetor 2021.

Janë mbi nëntë mijë pako me fletëvotime nga diaspora të aprovuar.

Ndërkaq janë refuzuar mbi një mijë të tjera.

Ndryshe, zgjdhjet lokale në Kosovë u mbajten më 17 tetor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat