Doli partia më e votuar nga Diaspora, LDK: Mërgatë, faleminderit!

Aktuale

Doli partia më e votuar nga Diaspora, LDK: Mërgatë, faleminderit!

Nga: M.L. Më: 24 tetor 2021 Në ora: 22:40
Foto ilustrim

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka falënderuar mërgimtarët për votat e tyre në zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Në një njoftim për medie, LDK shkruan se ka marrë 3164 vota nga diaspora.

Njoftimi i plotë i LDK-së:

Mërgatë, faleminderit!

LDK-ja, partia më e votuar nga mërgata. Pas përfundimit të numërimit të votave me postë, kandidatët e Lidhjes Demokratike të Kosovës janë votuar më së shumti nga mërgata jonë.

LDK-ja ka marrë gjithsej 3164 vota.

Falënderojmë mërgatën tonë anekënd botës për mbështetjen.

LDK, për të gjithë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat