Publikohet mosha e viktimës së fundit nga COVID-19 në Kosovë

Aktuale

Publikohet mosha e viktimës së fundit nga COVID-19 në Kosovë

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 15:24
QKUK

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar edhe një viktimë e COVID-19.

Viktima është një grua e moshës 50-59 vjeçare nga komuna e Gjilanit.

Ndërsa, gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 3 raste të reja të infektuara me virus.

2 raste janë nga Prizreni dhe 1 nga Fushë Kosova.

1 i infektuar është i moshës 30-39 vjeçare, ndërsa 2 të moshës 50-59 vjeçar.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar edhe 20 persona nga virusi.

Prej tyre, 5 janë të moshës 10-19 vjeçare, ndërsa 2 të moshës 20-29 vjeçare.

Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat