Tri Komisione parlamentare mbajnë sot mbledhje

Aktuale

Tri Komisione parlamentare mbajnë sot mbledhje

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 07:54
Foto ilustrim

Tri komisione parlamentare do të mbajnë sot mbledhje.

Mbledhja e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes dhe Komisionit për Arsim mbahet në ora 10:00, ndërsa Komisioni për Ekonomi mblidhet në ora 11:00.

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes shqyrton në parim i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për deminimin Humanitar.

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё, Rini dhe Sport shqyrton  propozim-vendimin e Qeverisë për emërimin e anëtarëve të Këshillit Kombëtar të Shkencës.

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton formimin e grupit të punës për mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për Trepçën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat