Kryeziu ia kujton Ramës: Kosova është Republikë e Pavarur

Aktuale

Kryeziu ia kujton Ramës: Kosova është Republikë e Pavarur

Nga: M.L. Më: 5 nëntor 2021 Në ora: 09:58
Ismet Kryeziu

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dje gjatë vizitës në Beograd deklaroi se është tradhtar, nëse tradhti është të mendohet për zgjidhjen e çështjes finale të pavarësisë së Kosovës.

Lidhur me këtë deklaratë të Ramës reagoi sot drejtori ekzekutiv i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu.

Ai ia kujtoi Ramës se Kosova e ka përmbyllur tashmë zgjidhjen finale të saj.

Kryeziu tha se Kosova është në dialog për normalizim të marrëdhënieve.

“Kosova e ka përmbyllur zgjidhjen finale, ajo është Republikë e Pavarur. Republika jonë nuk është në dialog për zgjidhje finale, por për normalizim marrëdhëniesh më një shtetin fqinj, Serbinë”, u shpreh kryeziu në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat