Voton Kusari Lila: Kjo është ditë e bukur për demokracinë

Aktuale

Voton Kusari Lila: Kjo është ditë e bukur për demokracinë

Më: 14 nëntor 2021 Në ora: 10:41
Mimoza Kusari-Lila

Kandidatja e Lëvizjes Vetëvendosje për kryetare të Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, ka votuar në njërën nga qendrat e votimit në Gjakovë.

Kusari, duke ftuar qytetarët e kësaj komune që të bëhen pjesë e procesit zgjedhor, tha se kjo është një ditë e bukur për demokracinë.

“Zgjedhjet e kanë një rëndësi të veçantë sepse qytetarët sot kanë mundësinë që të flasin”.

“Ka qenë fushatë e mbarë dhe e mirë dhe uroj që të përmbyllet me sukses. Ftoj qytetarët që të dalin, pak minuta votim janë katër vjetët e ardhshme”, është shprehur ajo.

Ajo ka komentuar edhe takimin e së shtunës me Kryeministrin Albin Kurti në Gjakovë, duke thënë se Kurtin e ka mik dhe se diskutimi ishte për përgatitjet e përgjithshme për procesin zgjedhor. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat