Ja për sa vota Përparim Rama e fitoi Prishtinën

Aktuale

Ja për sa vota Përparim Rama e fitoi Prishtinën

Më: 15 nëntor 2021 Në ora: 07:23
Përparim Rama dhe Arben Vitia

Kryetar i ri i Prishtinës nga raundi i dytë i zgjedhjeve u bë Përparim Rama i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ai fitoi me një rezultat shumë të ngushtë nga Arben Vitia i Lëvizjes Vetëvendosje.

Rama i mori gjithsej 40,659 vota.

Ndërsa Vitia mori 1,701 vota më pak, apo 38,958 në total.

Rezultatet:

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat