Tragjedia e rëndë në Deçan, reagon edhe Vjosa Osmani

Aktuale

Tragjedia e rëndë në Deçan, reagon edhe Vjosa Osmani

Nga: P.R Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 21:43
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas tragjedisë së rëndë që ndodhi në Deçan ku janë konfirmuar tre të vrarë, dy nxënës dhe shoferi i autobusit.

“Tronditës lajmi për aktin kriminal në Gllogjan, në të cilin sipas të dhënave aktuale kanë humbur jetën 3 persona dhe ka mbetur një i plagosur. Ju shpreh ngushëllime të sinqerta familjeve të të vrarëve dhe uroj shërim të shpejtë për të lënduarin”, ka shkruar Osmani.

Sipas Osmanit, sulmi ndaj autobusit me nxënës është goditje ndaj rendit e sigurisë së Ksoovës.

“Ftoj organet e rendit që sa më parë t`i zbulojnë autorët e krimit dhe t`i sjellin para drejtësisë. Sulmi ndaj autobusit me nxënës është goditje ndaj rendit e sigurisë sonë. Siguria e qytetarëve është prioritet, ndaj nuk do të zmbrapsemi në përmbushjen e këtij misioni”, shkruan Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, përcjellë “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat