Cila është e vërteta për “kërcënimet terroriste” në Kosovë?

Aktuale

Cila është e vërteta për “kërcënimet terroriste” në Kosovë?

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 20:22
Foto

Me mesazhe në telefon nga një numër i panjohur tash e disa ditë qytetarëve po u bëhet thirrje që të shmangin vendet ku grumbullohen shumë njerëz nëse duan t’i shpëtojnë sulmeve terroriste.

E këto njoftime krijuan panik tek qytetarët, që sipas ekspertëve të sigurisë u shtua edhe më shumë pas vrasjes së trefishtë në Gllogjan, ku dorasi nuk u kap ende.

Sipas tyre thirrje të tilla deri tash kanë bërë vetëm ambasadat e shteteve të huaja në pragë të festave, por që këto institucione njoftime nuk i bëjnë përmes telefonit.

Gjithsesi, këto mesazhe po thuhet se duhet të merren parasysh e jo të lihen pas dore nga organet e rendit.
 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat