Lajçak në Oslo, bisedon për dialogun Kosovë-Serbi

Aktuale

Lajçak në Oslo, bisedon për dialogun Kosovë-Serbi

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 22:49
Miroslav Lajçak në Norvegji

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se me zyrtarë të lartë të shtetit të Norvegjisë, ka biseduar për procesin e dialogut Kosovë-Serbi.

Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Twitter, ka deklaruar se ka folur edhe për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor.

“Mirë që isha sot në Oslo! Në takimet e mia me sekretarin e shtetit, sekretarin e përgjithshëm dhe ekipin e Ministrisë së Jashtme për Ballkanin Perëndimor, diskutuam për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor dhe për dialogun.

Unë jam mirënjohës për mbështetjen e fortë të Norvegjisë për punën time”, ka thënë Lajçak.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat