MSh me apel për qytetarët: Koha për vaksinim është tani

Aktuale

MSh me apel për qytetarët: Koha për vaksinim është tani

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 14:46
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka kërkuar edhe njëherë nga qytetarët që të vaksinohen kundër COVID-19.

Nga kjo ministri kanë thënë se tani është koha për vaksinim për të shmangur rrezikun e shtimit të infeksioneve të reja e fatalitetit.

“Koha për vaksinim është tani, për të shmangur rrezikun e shtimit të infeksioneve të reja, reduktimin e hospitalizimeve dhe fataliteteve”, kanë shkruar nga MSH.

Në një foto të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë është thënë se vaksina zvogëlon ne 84 për qind rrezikun e shtrimit në spital.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat