Caktohet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Aktuale

Caktohet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 18:53
Ish- presidenti, Hashim Thaçi, foto ilustrim "Bota sot"

Gjyqtari i procedurës paraprake ka thirrur Konferencën e radhës për ecurinë e çështjes në çështjen gjyqësore kundër Thaçit, Veselit, Selimit dhe Krasniqit, do të mbahet të mërkurën, më 15 dhjetor.

Kjo seancë pritet që të fillojë nga ora 14:30.

Gjatë seancës dëgjimore, gjyqtari i procedurës paraprake do t’u kërkojë palëve përditësime, nëse ka, mbi çështjet e pazgjidhura nga Konferenca e Tetë e Statusit, dhe ajo me shkrim dhe me gojë parashtresat që kanë bërë për të.

Gjyqtari i procedurës paraprake do të kërkojë përditësime nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, mbrojtja dhe çështje në lidhje me pandeminë COVID19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat