Mbi 764 qytetarë vaksinohen me dozën e dytë antiCOVID-19

Aktuale

Mbi 764 qytetarë vaksinohen me dozën e dytë antiCOVID-19

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 08:39
Ilustrim

Prej fillimit të procesit të vaksinimit, në Kosovë janë dhënë 1.621.804 doza. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), 764 mijë e 443 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë antiCOVID-19.

Ndërkohë që virusi vazhdon të jetë i pranishëm, përçka institucionet shëndetësore u bëjnë thirrje qytetarëve që të vaksinohen edhe me dozën e dytë.

Në raportin e fundit IKShPK njoftoi për 13 raste të reja me koronavirus.

Kurse aktualisht në vend janë 324 raste aktive me COVID-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat