Këta janë anëtarët e zgjedhur të Bordit të RTK-së

Aktuale

Këta janë anëtarët e zgjedhur të Bordit të RTK-së

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 20:54
RTK

Kuvendi i Kosovës e ka zgjedhur Bordin e Radio Televizionit të Kosovës.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, njoftoi se ky bord do ta ketë këtë përbërje:

Fatmire Lumi Qehaja – anëtare;

Arta Berisha – anëtare;

Albulena Mehmeti – anëtare;

Shurkije Rama – anëtare;

Driton Hetemi – anëtar;

Besnik Boletini – anëtar;

Safat Kabashaj – anëtar;

Bekim Sele – anëtar.

Konjufca tha se nga radhët e komunitetit serb nuk është zgjedhur asnjë anëtar, me ç’rast duhet të përsëritet konkursi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat