Lajm i mirë për qytetarët e Kosovës, fillon lëshimi i letërnjoftimave

Aktuale

Lajm i mirë për qytetarët e Kosovës, fillon lëshimi i letërnjoftimave

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 20:01
Ilustrim

Pas një priteje të gjatë, më në fund Ministria e Brendshme e Kosovës ka vendosur që të lëshojë letërnjoftimat për qytetarët e vendit tonë.

Ata kanë pranuar mesazhe në telefonin e tyre se letërnjoftimi është gati dhe se mund të shkojnë ta marrin në qendrën e aplikimit.

Kujtojmë që kohëve të fundit ka pasur mungesë së materialit për letërnjoftime.

Ndërkaq, ministri i MPB-së, Xhelal Sveçla ka deklaruar se deri në fund të vitit pritet të normalizohet pajisja e qytetarëve me letërnjoftime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat