Kryesia nesër vendos për seancë të jashtëzakonshme

Aktuale

Kryesia nesër vendos për seancë të jashtëzakonshme

Më: 15 dhjetor 2021 Në ora: 14:14
Kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit do të mblidhet nesër pasdite.

Në këtë mbledhje pritet të caktohet mbajtja e seancës së jashtëzakonshme ku do të bëhet shqyrtimi i dytë i Projektligjit për Buxhetin dhe presidentja Vjosa Osmani do të ketë adresimin e saj vjetor para deputetëve.

Rendi i ditës së kësaj mbledhje:

1. Shqyrtimi i kërkesës për mbajtje të seancës së jashtëzakonshme, me këtë rend dite:

Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr.08/L-066 mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2022.​

2. Adresimi i Presidentes së Republikës së  Kosovës, Shkëlqesisë së Saj, zonja Vjosa Osmani-Sadriu, para deputetëve të Kuvendit të Republikës të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat